Ücretsiz Cobian Backup Yedekleme

tarafından
234
Ücretsiz Cobian Backup Yedekleme

Cobian Backup programı servis bazlı çalışmaktadır ve bu yazılım sayesinde dilerseniz hergün için ayrı yedek (otomatik olarak açılan 365 ayrı klasöre 365 ayrı yedek) alabilirsiniz.

Bu program tamamen ücretsiz ve Qnap ile mükemmel çalışıyor ve kullanıyorum.

http://www.cobiansoft.com/index.htm

cobian1269921950

Nasıl Yedek Alabilirsiniz.;

1 – Programı kurduktan sonra “Create a New Task” ile yeni bir iş oluşturmalı ve Nasıl Backup Alacağınızı Seçmelisiniz.
Not: eğer “Create Separated backup using timestamps”‘ Seçeneğini işaretlerseniz her gün için ayrı bir klasör açacatır.
Full : sistemin tam yedeğini alır.
Incremental : Ensonki yedekleme işleminden sonra değişen dosyaların yedeği alınır. Bu işlemde cobian backup önce tam yedek alır, dahasonra değişen dosyaların yedeğini ayrı bir klasöre açarak bu klasöre yedekler.
Differential : Ensonki Full (TAM) yedekleme işleminden sonra değişen dosyaların yedeği alınır
Dummy : Daha önce planlanmış gibi yedeklemeyi yapar. 2 – Soldaki menüden Files kısmına gelerek yedeklemek istediğiniz kaynak klasörü ve nereye kopyalamak istediğinizi seçebilirsiniz. Source ‘un altında yeralan Add kısmına gelerek sadece dosya, bir klasör, tüm c sürücünüzün yedeğini Qnap üzerine alabilirsiniz. Hedef olarak mutlaka Qnap’ın FTP özelliğini açmış ve Qnap’ı FTP olarak Seçmeniz gerekmektedir.
-Schedule seçeneğinde Günlük, Haftalık, Aylık, Yıllık veya zamanlanmış yedekleme ayarlarını yapabilirsiniz;
-Archive kısmında dosyaların sıkıştırarak yedeklerini almayı seçebilirsiniz;
– Filter sekmesinde “Include these files Only” seçeneğinde sadece belirlediğiniz dosya uzantılarının veya dosyaların yedeğini alabilir, “Exclude these files” seçeneğinde ise “Bu dosya uzantılarını veya dosyaları alma” ayarlamasını yapabilirsiniz.
– Advanced sekmesinde eğer Qnap üzerindeki bir klasöre kullanıcı hakkı atadıysanız, buradan klasöre erişim hakkın olan kullanıcı ile login olabilirsiniz.
İşlem bitip “Run Task” dediğinizde backup işlemi başlayacaktır. Dilerseniz “Edit task” diyerek ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.