Hyip Sistemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

tarafından
238
Hyip Sistemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

HYIP projelerindeki “Anında” veya “gerçek zamanlı” ödeme terimi, ödemenin anında cebinize teslim edilmesi veya para çekme talebinde bulunulduğunda birkaç saniye içinde teslim edilmesi anlamına gelir. Bu yazıda, anlık ödemelerin ne olduğunu ve bir kısa dönemli yatırımcının onlara ihtiyaç duyup duymadığını bulmaya çalışacağız.

Öte yandan  manuel modda operatör tarafından yapılan ödemeler, ve birkaç saat birkaç dakika arasında değişebilir burada ödeme için bekleme süresi de vardır. Tipik olarak, bu süre 24-48 saati geçmemeli ve çoğunlukla HYIP web sitesindeki SSS bölümünde şart koşulmuştur. Yatırımcının hangi ödeme türünün tercih ettiği, yani daha güvenli, daha kullanışlı ve daha karlı olduğunu görelim.

Tabi ki, ödeme siparişten hemen sonra cüzdanınıza geldiğinde çok uygun. Daha az stresli, daha kullanışlı. Katılıyorum, ödemeleri beklemek zorunda değilsiniz; Sadece parayı başka bir HYIP’ye koyabilir veya başka herhangi bir yere harcayabilirsiniz. Dahası, hızlı ödemeler güvenilirliği artırabilir, örneğin projenin parası vardır, daha sonra sağlam durur ve hala çalışabilir vs. Genellikle birçok yatırımcının görüşüne göre anında ödemeler projenin artısıdır.

Ancak gerçek durum ne oldu? Gerçekten, anında ödeme almak için uygun ve hızlı. Bununla birlikte, güvenlik sorunu ne yazık ki acil bir durumdur. İstatistiklere göre, yatırım fonlarının yaklaşık üçte biri, özellikle hızlı HYIP’ler arasında, bilgisayar korsanlarının “baskınları” nedeniyle dolandırıcılık yapıldı deniliyor ve  Tabii ki, yöneticiler genelde bu efsaneyi “mevduat sahipleri önünde kendilerini haklı kılmak” için veya başka sebeplerden dolayı icat eder. Bununla birlikte, hesaplara para aktarımı kesmek hâlâ mümkündür ve oldukça yaygındır.

Yukarıda belirtilen problemin yanı sıra, anlık ödemeyi yatırımcı için tehlikeli hale getiren bir dizi husus vardır. Örneğin, anında ödeme, yatırımcılara durdurmak için zaman tanımaksızın en yaygın yem olarak sıklıkla kullanılır. Tabii ki bazen mevduatınızı uzun süre HYIP olarak tutmanız gerekiyor, ancak bazen ayrılmanız gerekiyor. Burada yatırımcı psikolojisi nasıl işliyor. İstatistiklere göre, ilk depozitosu +  anlık kâr elde eden yeni başlayanlar için çoğunlukla direnmek ve tam miktarı projeye tekrar yatırım yapmamak çok zor. Bazı durumlarda, kesinlikle yatırımcının yararına olma potansiyeline sahiptir. Her şey yine fonun kalitesine ve doğru analizlere bağlı.

Anında ödeme başka bir  dezavantaja sahiptir – yöneticinin anında ödenen fonu yönetmesi çok daha zordur . Örneğin, elle yapılan ödemelerde, denge üzerinde büyük bir yatırımcıya ödenecek gerekli miktarı yoksa, yeni fonların girmesini bekleyebilir ve daha sonra ödeyebilir. Dahası, yatırımcılar arasında hiç panik olmayacak ve fon çalışmaya devam edecek. Anlık talep edilen miktarın derhal kullanılmasını ister. Ve eğer yeterli miktarda toplam olmazsa panik hemen başlayabilir. Özellikle proje çok popüler olursa, yeni başlayanlar buna yatırım yapar, böyle bir durumda nasıl davranacaklarını bilmiyorlar ve sessiz kalmaya alışkın değiller. Depozitolarından endişe ederek, whattapps grublarına negatif geri beslemeler yapmaya başlayabilir ve öfkesini forumlara yükleyebilir; bunu yaparak, kendi paralarının bulunduğu projeyi “batırır” dediklerini fark edemezler.