Bitcoin nedir nasıl alınır nerede kullanılır?

tarafından
300
Bitcoin nedir nasıl alınır nerede kullanılır?

Nedir ?

Bitcoin 2009 Yılında yazarı Satoshi Nakamoto(gerçek ismi olmayabilir) tarafından yazılmıştır.  Sanal bir para birimidir.
Sembolü: ฿, Kısaltma: BTC  Toplamda 21 Milyon üretileceği öngörülüyor.
Bitttorrent ile hiçbir alakası yoktur. Merkezi bir şubesi merkezi yoktur.

Transfer Nasıl Yapılır?

Transferler blockchain üzerinden onayla geçmektedir. İstedeğiniz miktar ve dünyanın herhangi bir yerine bitcoin ile para göndermek sadece 0,50 krş  bunu bir bankadan gönderdiğinizi düşünürsek 100$ bir transferin switf ücreti yaklaşık 20$’dır. Blockchain girip wallet kısmından kendinize bir cüzdan(bitcoin hesabı) açabilirsiniz.

Nasıl Alınır ?

Türkiye’de bitcoin alınabilecek siteler ; www.koinim.com ve www.paribu.com dur. Bu sitelerden TL’nizi bitcoin dönüştürebilirsiniz ve istediğiniz yere transfer edebilirsiniz.
Yabancı birçok site vardır. Kredi kartıyla  bitcoin almak için konumuzu okuyabilirsiniz.

Bitcoin Nerede Kullanılır ?

Japonya’da resmi para birimi olarak kabul edilmiştir ve oraya özgü birçok yerde harcayabiliyorsunuz. İşviçrede,İngiltere gibi ülkelerde kahve içebilir ve internetten birçok alışveriş yapabilirsiniz.

Fakat ülkemizde dolaylı yollardan alışveriş yapabiliyorsunuz. Örneğin :  Domain , Hosting, Oyun vs. gibi şeyler alabiliyorsunuz şuan. Fakat TL’ye cevirip istediğinizi almanız da mümkün tabiki.

Dünyanın İlk Bitcoin Bankası açıldı

 Avusturya‘nın başkenti Viyana, artık resmi olarak insanların güvenli ve çok daha rahat bir şekilde bitcoin alıp satmaları amacıyla kurulmuş, dünyanın ilk bitcoin bankasına ev sahipliği yapıyor. Bankanın  adı : ‘Bitcoin-Bank

 

Bitcoin Altından daha değeleri aşağıdaki grafikten görebilrisiniz.